Informacje dotyczące gry

3.5 / 5 (9624 głosy)
Opis
MahJongg Alchemy to nowa wersja klasycznej gry mahjong, polegającej na łączeniu płytek o takich samych symbolach w tajemniczym świecie starożytnych alchemików. Usuń płytki, łącząc odpowiednie symbole alchemiczne, smoków, ciał niebieskich i ezoterycznego sprzętu alchemicznego.

Jak grać w MahJongg Alchemy?
Celem tej gry logicznej jest wyszukiwanie i łączenie płytek o takich samych symbolach. Możesz wybrać tylko te płytki, które nie są zakryte żadnymi innymi elementami. Płytki muszą być również wolne po jednym lub obu dłuższych bokach. Usuń płytki, tworząc kombinacje i odkryj elementy ukryte poniżej.

Masz 15 minut na zebranie jak największej liczby płytek. Zegar jest wyświetlany w górnej części ekranu na każdym poziomie. Jeśli zabraknie ruchów, gra się zakończy, a nowy zestaw płytek zostanie przetasowany i rozdany. Możesz również użyć przycisku w górnej części, aby zakończyć poziom, rozdając nowy zestaw płytek. Zegar będzie dalej odliczać czas!

Co to jest alchemia?
Alchemia to starożytna forma filozofii przyrody. Choć alchemia odegrała ważną rolę w rozwoju nowoczesnych nauk, takich jak chemia i medycyna, zawierała również wiele mistycyzmu i duchowości.

Alchemicy chcieli znaleźć sposób na oczyszczenie niektórych materiałów. Najsłynniejszym celem było przekształcenie metali nieszlachetnych, takich jak ołów i cyna, w metale szlachetne, takie jak złoto i srebro. Innym ważnym celem alchemików było odkrycie eliksiru, który mógłby wyleczyć wszystkie choroby oraz zapewnić alchemikowi nieśmiertelność i wieczną młodość. Niektórzy wierzyli, że istnieje doskonała substancja, która może tego wszystkiego dokonać. Nazwali to „Kamieniem Filozoficznym”.

Co oznaczają symbole?
Na płytkach umieszczone są piktogramy symbolizujące elementy, związki, narzędzia i procesy powszechnie stosowane w alchemii. Na przykład słońca i księżyce oznaczają odpowiednio złoto i srebro. Okrąg z kropką pośrodku oznacza również słońce i złoto. Sprawdź, czy możesz znaleźć metale planetarne rtęć, żelazo i miedź lub substancje takie jak nikiel, fosfor i bizmut.

Alchemicy używali także różnych narzędzi do destylacji substancji. Na kilku płytkach znajdują się retorty i alembiki. Retorta to zaokrąglone naczynie z długą szyjką lub dziobkiem skierowanym w dół. Alembik to instalacja składająca się z dwóch lub więcej naczyń połączonych rurkami, służąca do podgrzewania i destylacji substancji.

Kiedy po raz pierwszy ukazała się gra MahJongg Alchemy?
Ta wersja HTML5 została po raz pierwszy wydana 9 grudnia 2019 r.

Kto stworzył grę MahJongg Alchemy?
Ta gra została stworzona przez Arkadium.
Zarządzanie
Użyj myszki

MahJongg Alchemy Walkthrough

Nie znaleziono filmów.