Informacje dotyczące gry

3.5 / 5 (113938 głosy)
Opis
Solitaire Classic to internetowa wersja słynnej gry karcianej Klondike, znanej również jako Pasjans. Czy potrafisz posortować karty według numerów i kolorów? Wyciągnij 1 lub 3 karty ze stosu i sprawdź, co możesz przenieść na tableau.

Jak grać w Solitaire Classic
Ta gra karciana w pasjansa rozgrywana jest przy użyciu jednej talii kart. Karty są tasowane, a następnie układane na stole w siedmiu kolumnach. Tylko dolna karta z każdej kolumny jest odkrywana. Reszta pozostaje zakryta. Ta część układu gry jest nazywana tableau. Wszystkie karty, które pozostały po utworzeniu tabletu, są układane jedna na drugiej i kładzione zakryte w jednym rogu. Ten stos nazywany jest stosem lub stosem bazowym.

Możesz podnosić zakryte karty w obrębie tableau i układać je jedna na drugiej w kolejności malejącej (od najwyższej do najniższej). W tym celu należy naprzemiennie wybierać karty czerwone i czarne.

Powyżej tableau znajdują się cztery puste miejsca. Karty można przesuwać w kolejności rosnącej (od najniższej do najwyższej). W tym celu należy posortować karty według koloru. (To znaczy za pomocą symboli: kier, pik, karo i trefl). Po umieszczeniu wszystkich kart w tych czterech miejscach wygrywasz grę.

Jeśli się pomylisz, nie przejmuj się. W tej grze dostępny jest przycisk „cofnij”. Można go wykorzystać, aby odwrócić swoje ruchy.

Solitaire Classic: dodatkowe funkcje

W menu ustawień (przycisk z kółkiem zębatym) można zmienić kilka funkcji gry. Na przykład można użyć przycisku z dwiema rękami, aby na zmianę zmieniać układ tableau dla osób praworęcznych i leworęcznych.

Przycisk z trzema kartami nad jedną pozwala przełączać się pomiędzy dobieraniem 1 karty ze stosu (dobieranie 1 karty), a dobieraniem zawsze 3 kart jednocześnie (dobieranie 3 kart). Dobieranie trzech kart utrudnia zakończenie gry.

Stuknij strzałkę, aby powrócić do gry.

Data wydania
Solitaire Classic został po raz pierwszy wydany w 2016 roku, ale ten remake gry ukazał się 7 października 2021 roku.

Twórca gry
Ta gra została opracowana przez Famobi.
Zarządzanie
Użyj myszki

Solitaire Classic Walkthrough

Nie znaleziono filmów.