Informacje dotyczące gry

4 / 5 (1119 głosy)
Opis
Jewels Blitz 5 to gra typu układanka, w której trzeba ustawić razem co najmniej trzy pasujące klejnoty, aby się ich pozbyć. Wyrusz w podróż przez ukryte w dżungli miasto Majów i zbieraj po drodze klejnoty, złote maski oraz inne skarby.

Jak grać w grę Jewels Blitz 5?
W tej grze z serii „Bejeweled” musisz zamieniać miejscami klejnoty, tak aby ustawić razem co najmniej trzy pasujące do siebie elementy. Aby zamienić klejnoty miejscami, wybierz jeden i przeciągnij go na pole jednej z sąsiednich płytek. To sprawi, że klejnoty zamienią się miejscami, ale tylko wtedy, gdy dany ruch daje prawidłową kombinację trzech elementów.

Wystrzel klejnoty, aby je zebrać. Skoncentruj się na zbieraniu tych klejnotów, które wyświetlają się w panelu po lewej stronie planszy. Panel ten przedstawia cele dla danego poziomu, więc pokazane tu klejnoty to te, które trzeba usunąć, aby zaliczyć każdą układankę trzech elementów w tej grze.

Na niektórych poziomach panel wyświetla również inne elementy, na przykład maski Majów, kafelki lodowe, liście bananowca czy magiczne fioletowe kafelki. Są to elementy, które musisz usunąć, więc dopasuj je lub upuść dół planszy, robiąc wybuchy klejnotów znajdujących się poniżej. 

Możesz zdobyć bomby do eliminowania rzędów i kolumn, ustawiając razem 4 takie same klejnoty. Jeśli uda ci się połączyć 5 identycznych klejnotów, otrzymasz specjalną kolorową bombę. Łącz te przedmioty z innymi klejnotami, aby tworzyć wybuchowe kombinacje. Możesz też zebrać cztery różne boostery, aby usunąć klejnoty i przeszkody specjalne.

Wskazówki i strategia dla gry Jewels Blitz 5 –jak zdobyć 3-gwiazdkowy wynik?
Postaraj się ukończyć każdy poziom z maksymalnym 3-gwiazdkowym wynikiem. Gwiazdki posłużą do otwierania skrzyń ze skarbami, na które natkniesz się po drodze na mapie poziomu. Zdobędziesz 3 gwiazdki, jeśli uda ci się wypełnić licznik w lewym górnym rogu planszy do znaku trzech gwiazdek.

Niełatwo jest łatwo zdobyć zawsze wystarczającą liczbę punktów do wypełnienia licznika. Wszelkie niewykorzystane ruchy, jakie pozostały po osiągnięciu celu dla danego poziomu, automatycznie zamienią się w bomby likwidujące rzędy i kolumny klejnotów i są losowo rozrzucane po planszy. Kiedy wszystkie bomby wybuchają jednocześnie, zazwyczaj uruchamia to serię kaskad, które mocno podwyższą twój wynik na koniec rundy.

Czy jest więcej gier z serii Jewels Blitz?
Tak, możesz zagrać też w Jewels Blitz 3 albo Jewels Blitz 4. (Dwie starsze wersje gry z tej serii nie są już dostępne online.)

Kiedy po raz pierwszy wydano grę Jewels Blitz 5?
Ta gra została wydana po raz pierwszy 07 czerwca 2022 roku.

Kto stworzył grę Jewels Blitz 5?
Ta gra została stworzona przez SoftGames.
Zarządzanie
Użyj myszki

Jewels Blitz 5 Walkthrough

Nie znaleziono filmów.